KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15922085
nr 1592 2085
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, flicka. Olja på pannå, 29x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 januari 2024
kl 18:03:37
18/1 20:13:11
22 jan
Specialauktion Mona Seilitz
Läs mer om Specialauktion Mona Seilitz
Mona Seilitz
Läs mer om Mona Seilitz